Jak wybrać najlepszy hosting?

Jak wybrać najlepszy hosting?

Jako, że temat domen internetowych został już wyczerpany w kilku wcześniejszych wpisach. Następnym tematem jaki poruszę będzie hosting internetowy. Jest to kolejny krok potrzebny do stworzenia własnej strony witryny internetowej. Tak więc bez domeny (nazwy) oraz hostingu (miejsca na przechowywanie zasobów) nie podzielimy się ze światem naszym serwisem.

Co to jest hosting internetowy?

Hosting jest to wyodrębnione miejsce dysku twardego, stale podłączone do Internetu. Na wydzielonym dla nas miejscu możemy przechowywać wszelkie dane, poczynając od plików multimedialnych, dokumentów, kont e-mail, a kończąc na rozbudowanych stronach, serwisach, czy portalach. Na polskim rynku mamy wiele firm hostingowych, jedne lepsze, drugie gorsze. Wybór jest o tyle ważny, że przez najbliższy rok będziemy skazani na funkcjonowanie danej firmy.
Jak wybrać nazwę domeny?

Jak wybrać nazwę domeny?

Rozpoczynając cykl wpisów na moim blogu. Postanowiłem zacząć od totalnych podstaw. Bowiem nie będziemy mieli możliwości prowadzenia działań promocyjnych w Internecie. Nie posiadając chociażby własnej strony, bloga, bądź innej formy prezentacji własnej działalności.

Co to jest domena?

"Domena internetowa – ciąg nazw systemu Domain Name System (DNS) wykorzystywany w Internecie, składający się z wyrazów umieszczonych w pewnym poddrzewie struktury DNS …" / Źródło Wikipedia